II miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Wiedzy Psychologicznej27 kwietnia 2023 r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury odbył się finał VIII Powiatowego  Konkursu Wiedzy Psychologicznej dla uczniów klas VIII szkół podstawowych i dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Powiatu Oleśnickiego.

Organizatorami Konkursu byli: PCEiK, I LO w Oleśnicy i Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, a celem jest popularyzowanie wiedzy z zakresu psychologii, poznawanie roli psychologii w życiu współczesnego człowieka oraz zachęcenie do rozwijania zainteresowania tą dziedziną nauk.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu, a następnie jury oceniało przygotowane przez uczniów prezentacje. Zakres obu etapów obejmował wiedzę z obszaru: szczęście, prospołeczność, relacje. Autorem pytań konkursowych był Pan Ernest Swora – psycholog, wykładowca akademicki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Naszą szkołę reprezentowały: Nikola Barwicka i Antonina Tabisz z klasy 1d oraz Agata Brożek i Julia Zakrzewska z klasy 2b. Niezmiernie miło nam zakomunikować, że Nikola i Nina zajęły w konkursie  II miejsce. Gratulujemy!

Opiekunem uczennic był p. Łukasz Suchecki, pedagog szkolny.

Wyniki znaleźć można pod adresem: http://pceik.pl/wp-content/uploads/2023/05/Wyniki-szkoly-ponadpodstawowe.pdf