Rekrutacja do klas pierwszych. Co należy zrobić, aby dostać się do wymarzonej szkoły?Drodzy Kandydaci,

rekrutacja do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Oleśnicki na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będzie za pomocą elektronicznego systemu Nabór firmy VULCAN

https://dolnoslaskie.edu.com.pl/kandydat/app/

Uruchomienie systemu nastąpi 15 maja 2023 r. Od tego dnia kandydat będzie miał dostęp do pełnej oferty edukacyjnej wszystkich szkół publicznych prowadzonych przez Powiat Oleśnicki. Wtedy też rozpocznie się rejestracja kandydatów w systemie- zgodnie z terminami ustalonymi przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

O tym, jak poruszać się w systemie rekrutacji, dowiecie się z filmu instruktażowego poniżej:

Kandydaci dowiedzą się jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie dokumenty dostarczyć do szkół, co należy zrobić, aby dostać się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej. Do wszystkich zainteresowanych, którzy nie będą mieli możliwości obejrzenia na żywo pokazu z rekrutacji, będzie on dostępny również po pokazie.

Zachęcamy Was również do zapoznania się z krótką prezentacją dotyczącą zasad rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy:

Zasady rekrutacji