Kontynuacja warsztatów naukowych z dr. hab. Piotrem Sławutą, profesorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu 

Studia weterynaryjne, mimo, iż nie należą do najłatwiejszych, wciąż przyciągają tłumy absolwentów szkół średnich. Wychodząc zatem naprzeciw oczekiwaniom uczniów, dzięki uprzejmości dra hab. Piotra Sławuty, profesora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, zorganizowane zostały warsztaty naukowe połączone z wizytą na terenie Wydziału Weterynarii UP we Wrocławiu.

Temat wykładu, który odbył się 20 kwietnia 2023 r., dotyczył dietetyki weterynaryjnej.

Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ często właściciele psów i kotów poprzez niewłaściwe karmienie swoich pupili, doprowadzają do ich otyłości. Stan ten prowadzi z kolei do groźnych powikłań lub w sytuacji skrajnej, do śmierci zwierzęcia. Podczas wykładu dr hab. Piotr Sławuta przedstawił, w jaki sposób wyliczyć dawkę pożywienia podawaną zwierzęciu, aby pokrywała ona jego zapotrzebowania energetyczne i budulcowe. Równie cenne były wskazówki co nie powinno się znajdować w diecie naszych pupili. Mamy nadzieję, że dzięki tym informacjom zwiększy się liczba świadomych właścicieli psów i kotów, którzy tylko sporadycznie będą odwiedzali gabinety weterynaryjne.

Kolejnym aspektem, który został fantastycznie przedstawiony przez dr. hab. Sławutę, to realia studiowania na kierunku Medycyna Weterynaryjna. W tym celu 15 czerwca 2023, uczniowie mieli możliwość zapoznać się z organizacją i funkcjonowaniem klinik weterynaryjnych. Podczas zwiedzania i rozmowy z pracownikami naukowymi poznali specyfikę ich pracy i uzyskali wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Serdecznie dziękujemy za profesjonalne zorganizowanie cyklu warsztatów dr. hab. Piotrowi Sławucie oraz wszystkim pracownikom za miłe przyjęcie.

Koordynatorką ze strony liceum była dr Urszula Janicka.

Galeria