Hanna Helińska – o niezwykłych możliwościach jakie dał jej Future Leaders Exchange Program14 września 2023 r. uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w prelekcji dotyczącej jednego z najbardziej ekscytujących programów wymiany młodzieży – Future Leaders Exchange Program (FLEX), czyli Programu Wymiany Przyszłych Liderów. Celem wykładu było zachęcenie młodzieży do spróbowania swoich sił w tegorocznej edycji programu FLEX.

Uczennica naszej szkoły, Hanna Helińska z klasy 4d – uczestniczka ubiegłorocznej edycji programu, która poprzedni rok szkolny spędziła w amerykańskim liceum w Everett niedaleko Seattle –  podzieliła się z młodszymi kolegami praktycznymi informacjami na temat programu Flex. Program oferuje niezapomniane doświadczenia i olbrzymie możliwości rozwoju dla młodych ludzi. Hania opowiedziała o procesie rekrutacji, o ścieżce jaką przeszła zanim została zakwalifikowana jako jedna z 38 osób w Polsce i wyjechała do Stanów Zjednoczonych Ameryki, aby tam podjąć naukę w liceum. Mówiła też o swojej „amerykańskiej rodzinie”, o przyjaźniach jakie tam nawiązała i miejscach, które odwiedziła.

Program FLEX jest nie tylko okazją do nauki języka angielskiego, ale również do rozwinięcia umiejętności przywódczych, nawiązania międzynarodowych przyjaźni i otwarcia się na inne kultury. Traktuje każdego uczestnika jako przyszłego lidera, innowatora i ambasadora swojego kraju, który będzie mógł w przyszłości przyczynić się do budowania lepszej przyszłości dla swojego narodu.

Warto wspomnieć, że dla finalistów program FLEX jest całkowicie finansowany przez Rząd Stanów Zjednoczonych, czyli wyjazd do USA jest bezpłatny.
Wystąpienie Hani, jak również jej umiejętności językowe zaprezentowane podczas promocji programu FLEX, sprawiły, że naprawdę wielu z naszych uczniów rozważa udział w kolejnej edycji Future Leaders Exchange Program. Młodsi koledzy Hani również chcą podjąć to wyzwanie, zawalczyć o siebie i doświadczyć wspaniałych przygód w Stanach Zjednoczonych, przynosząc przy tym dumę naszemu liceum.

Galeria

k.ś.