Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024W poniedziałek 4 września 2023 r. o godz. 9.00 odbył się się apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024.
W uroczystości wzięli udział: p. Adam Horbacz, przewodniczący Rady Powiatu Oleśnickiego, p. Andrzej Fischer, przewodniczący Rady Rodziców, p. Marzena Helińska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy, p. Katarzyna Niesobska-Łacny, wicedyrektor szkoły, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz uczniowie.
Prowadzący, po powitaniu uczestników, zaakcentowali pamięć o wydarzeniach 1939 r. Ofiary II wojny światowej uczczono minutą ciszy.

Następnie głos zabrała pani dyrektor  Marzena Helińska , która w szczególny sposób podkreśliła wagę najważniejszych wartości, zdobywania wiedzy, umiejętności, jak również kształtowania charakteru poprzez rozwijanie swoich pasji oraz współistnienia w przyjaznej grupie rówieśniczej. W tym uroczystym dniu swoje wystąpienie mieli również: p. Adam Horbacz oraz p. Andrzej Fischer, którzy w niezwykle serdecznym tonie nawiązali do współtworzenia rzeczywistości szkolnej w duchu radości, wsparcia i empatii.

Kolejnym, doniosłym etapem tej wyjątkowej uroczystości było wręczenie stypendiów Starosty Oleśnickiego. Nagrody za szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe przekazała uczniom pani  dyrektor Marzena Helińska wraz z panem Adamem Horbaczem.

Szczególne osiągnięcia w nauce:

– Nadia Gazda uzyskała tytuł finalistki w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie oraz tytuł finalistki w centralnym etapie olimpiady, tym razem właśnie Olimpiady Wiedzy o III RP
– Andrzej Marzec zdobył wyróżnienie w Centralnym etapie olimpiady wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” i znalazł się wśród najlepszej dziesiątki w skali całego kraju
– Maja Pluta już po raz drugi obroniła tytuł laureatki II miejsca w III edycji Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia na etapie centralnym

W ubiegłym roku szkolnym w naszym Liceum aż 11 zespołów (aż 22 uczniów) uzyskało mandat posłanki/posła na XXIX sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tematem przewodnim była 80. rocznica powstania w Getcie Warszawskim. Dodatkowym wyróżnieniem jest to, że nasze uczennice Maja Tracz (1c) i Hania Tymańska (1b) uzyskały najwyższą punktację za swój projekt w skali województwa i reprezentowały województwo dolnośląskie w pracy Komisji nad projektem uchwały SDiM.
Wszyscy nasi Posłowie uczestniczyli w obradach SDiM w dniu 1 czerwca 2023 r. :

– Amelia Bąk
– Michalina Blachnicka
– Zuzanna Cichy
– Aleksandra Dudek
– Filip Fior
– Nadia Gazda
– Weronika Habrych
– Aleksandra Krzysztofik
– Hanna Krzyżanowska
– Oliwia Łuczkowska
– Hanna Niwa
– Marcel Pastuła
– Mikołaj Putz
– Jagoda Reda
– Franciszek Skiba
– Martyna Spasówka
– Katarzyna Sroka
– Oliwia Szczepańska
– Julia Ścibisz
– Hanna Zięba

Bardzo dobre wyniki w nauce osiągnęli:

– Kajetan Darczuk
– Zuzanna Kasprzak
– Alicja Milewska
– Julia Milewska
– Bartłomiej Persak
– Oliwier Smułka
– Mirosław Sobański

Stypendyści w dziedzinie twórczości artystycznej to:

– Kamil Plaskota
– Maria Bieńczyk
– Michalina Blachnicka
– Zuzanna Maligranda
– Ignacy Prus
– Julia Rozdolska

Stypendia za szczególne osiągnięcia w sporcie otrzymali:

– Konrad Balicki
– Hanna Braciszewicz
– Lena Chodorowska
– Marcel Danielewicz
– Kamil Dziki
– Mieszko Jaworski
– Natalia Konica
– Bartosz Kral
– Mikołaj Lewandowski
– Wojciech Okoń
– Karolina Orłowska
– Hubert Pietrzak-Rogala
– Bartosz Pluciński
– Jagoda Reda
– Antoni Remiszewski
– Franciszek Swędzioł
– Adam Szadkowski
– Karolina Terka
– Szymon Wilczyński
– Jan Witek
– Alicja Woźnica

Podziękowanie za godne reprezentowanie naszej szkoły w zawodach sportowych w ubiegłym roku szkolnym otrzymał Bartosz Bida.

Nasi uczniowie prężnie działali w Projekcie Śniadanie Mistrzów. Koordynatorem udziału uczniów naszej szkoły w projekcie była p. Justyna Krupka.

Certyfikaty uzyskali następujący uczniowie:

Leonard Baliński
Zuzanna Cichy
Bartosz Filipiak
Filip Grabowski
Laura Gregorczyk
Weronika Habrych
Wiktoria Lechowska
Aleksandra Myjkowska
Mikołaj Putz
Mikołaj Stoparek
Fabian Świątkowski
Oliwia Teresińska
Natalia Tomaszewska
Julia Rozdolska
Natalia Wiewór
Sara Palica
Martyna Panasik
Julia Wrona
Michał Kiraga
Julia Szeliga
Aleksander Zawadzki
Piotr Orłowski

Apel przygotowała klasa 3b pod opieką wychowawcy p. Tomasza Banaszaka. W uroczystości wzięli udział: Julia Rozdolska i Franciszek Skiba – prowadzący, chór szkolny (uczniowie klasy 2D, Daria Górska, kl. 2A) pod opieką p. Małgorzaty Dąbrówki, Marek Doskocki, Mikołaj Kwiecień, Nela Nycek, Julia Ścibisz, Kornelia Holak – oprawa muzyczna, Katarzyna Sroka, Oliwia Nowak, Mikołaj Lewandowski, Julia Ścibisz, Julia Leśniwska i Aleksander Zawadzki – Poczet Sztandarowy, Kamil Plaskota – opieka techniczna. Eliza Romanova, Wiktoria Marczuk, Oliwia Fischer, Oliwia Kowalska, Matylda Szumczyk, Katarzyna Budek, Kinga Wiśniewska, Natalia Kądziela, Kamil Budek i Łukasz Budek – przygotowanie sali. Fotorelacja – Filip Fior. Wielkie brawa!

Galeria

M.P.