Wyjazdy kadry I LO na szkolenia w ramach Programu Erasmus+ już na półmetkuWyrażenie „uczymy się przez całe życie” powtarzane jest często w murach naszej szkoły przez pracujących tu nauczycieli. Czy rzeczywiście tak jest? Oczywiście, że tak!

Dowodem na to są różnego rodzaju studia podyplomowe, szkolenia i kursy, w których  cała kadra uczestniczy regularnie dostosowując się do nowych wyzwań i potrzeb zmieniającego się świata. Jak wiecie, postanowiliśmy szkolić się nie tylko w naszym kraju – zdecydowaliśmy się na krok dalej, ponieważ napisaliśmy wniosek o dofinansowanie mobilności kadry w celach szkoleniowych w ramach programu Erasmus + Akcja KA122-SCH.

Bardzo miło jest nam poinformować ,że już 12 nauczycieli wyjechało do tej pory na dwutygodniowe szkolenia w ramach tego programu. Do tej pory szlifowaliśmy głównie język angielski (6 osób), język niemiecki (1 osoba), język włoski (1 osoba), zdobywaliśmy wiedzę z zakresu Mindfulness (1 osoba), metodyki nauczania j. hiszpańskiego i kultury Hiszpanii (2 osoby), oraz uczyliśmy się jak przygotowywać lekcje wykorzystując metodę CLIL (Content and Language Integrated Learning – 1 osoba).

Odwiedziliśmy  do tej pory tak piękne kraje, jak Malta, Hiszpania, Austria, Włochy i Cypr. Poznaliśmy ich fascynującą kulturę i serdecznych mieszkańców, zawarliśmy nowe znajomości, a nawet przyjaźnie. Wróciliśmy z głowami pełnych pomysłów, zainspirowani i zmotywowani do tego, żeby uczyć Was o otaczającym nas świecie jeszcze  bardziej efektywnie i z jeszcze większą pasją.

Galeria

 

K.S.