Wymiana I LO z Gimnazjum Laurentianum w Warendorfie już za nami…



W poprzednim roku szkolnym nastąpiła reaktywacja wymiany szkolnej pomiędzy naszym Liceum oraz Gimnazjum Laurentianum w Warendorfie, w Niemczech. Nasi partnerzy odwiedzili nas w czerwcu. W tym czasie odwiedziliśmy Wrocław, Auschwitz i Kraków. Drugi etap został zrealizowany od 15 do 20 października 2023 roku na terenie Niemiec. Mieliśmy okazję spotkać się z panią Wiceburmistrz Warendorfu, zwiedzić miasto Munster, a także odbyć wycieczkę do Brukseli. Była to znakomita okazja, by odwiedzić siedzibę Parlamentu Europejskiego, obejrzeć piękne zabytki stolicy Belgii oraz skosztować wyśmienitej belgijskiej czekolady. Już planujemy kolejną wymianę tym bardziej, że w przyszłym roku szkolnym będziemy obchodzić 20. rocznicę nawiązania współpracy pomiędzy naszymi szkołami.  W przedsięwzięciu  po stronie polskiej uczestniczyli następujący uczniowie: Oliwia Remiszewska, Antonina Syta, Julia Jaremków, Milena Mysiura,  Iga Wieczorek, Karolina Orłowska, Antonina Kuś, Maria Chirowska, Nadia Gazda, Amelia Bąk, Mikołaj Lewandowski, Tomasz Gołębiowski.

Koordynatorkami były: p. Anetta Grzesik- Robak i p. Ewa Lubońska.

Galeria

A.G.R.