My na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu



W dniu 14 listopada uczniowie klasy 2d – psychologicznej, wzięli udział w warsztatach psychologicznych na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Tematyka warsztatów dotyczyła emocji, technik uczenia się  i stresu. Na zajęciach dotyczących emocji uczniowie mieli możliwość analizy emocji w bliskich relacjach. Podczas zajęć dotyczących stresu uczestnicy poznali ewolucyjne, biologiczne i społeczne aspekty stresu. Ponadto dowiedzieli się o skutecznych, potwierdzonych naukowo sposobach prewencji oraz radzenia sobie z negatywnym stresem (dystresem). Wizyta na uczelni była także okazją dla licealistów do rozmów ze studentami psychologii oraz bliższego poznania infrastruktury i bazy dydaktycznej uczelni. Opiekunkami wydarzenia były p. Marta Faiga i p. Katarzyna Wyżyn.