„Nie taki człowiek straszny..” – uczniowie klasy 2b na warsztatach na Uniwersytecie MedycznymMedycynę można postrzegać na dwa sposoby. Pierwszy jako zawód wykonywany przez ludzi, którzy zdobyli umiejętności diagnozowania i leczenie. Drugi jako sztukę, która oprócz wyuczonych umiejętności opiera się na rozwijaniu wrażliwości, tak niezbędnej w kontakcie z chorym człowiekiem.

Jednak, żeby wykonywać zawód lekarza, bez względu na punkt widzenia, trzeba skończyć studia medyczne. Uczniowie klas biologiczno-chemicznych naszej szkoły objęci są patronatem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, co umożliwia im poznawanie środowiska akademickiego oraz asymilowanie się z nim. Korzyść tej wczesnej integracji z uczelnią jest dla uczniów oczywista. Poznają miejsce swojej przyszłej nauki, ludzi z którymi będą współpracować. Dowiadują się, czego się będzie od nich oczekiwać, jakie wymagania będzie się im stawiać. Dowiadują się także, na jakie korzyści mogą liczyć w związku z podjęciem konkretnego kierunku studiów.

W takim też duchu 9.01.2024 r. odbyły się  na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu warsztaty dla licealistów pod tytułem „Nie taki człowiek straszny..” W wydarzeniu uczestniczyła klasa II b oraz klasa III LO nr V z Wrocławia. Podczas zajęć uczniowie wysłuchali bardzo ciekawych wykładów, wzięli udział w warsztatach szycia chirurgicznego oraz zapoznali się z techniką USG i laparoskopią.

Bardzo dziękujemy pracownikom Biura Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów oraz członkom Kół Naukowych Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu za możliwość uczestnictwa w wydarzeniu. Opiekunkami uczniów były p. U. Janicka i p. M. Faiga.

Galeria

UJ