Dołącz do klasy politechniczno-językowej!

Fascynuje cię świat nowoczesnych technologii? Masz otwarty i ścisły umysł? Chcesz lepiej zrozumieć prawa rządzące naszym światem? Lubisz uczyć się matematyki i fizyki? Chcesz w przyszłości projektować innowacyjne rozwiązania i nowe produkty? Jeśli tak, dołącz do klasy politechniczno-językowej!

Klasa objęta jest patronatem Politechniki Wrocławskiej. Wśród innowacji pedagogicznych i zajęć dodatkowych jej przyszli uczniowie znajdą: język angielski dla inżynierów, elementy grafiki komputerowej, koło matematyczne i koło fizyczne. W ramach zajęć z partnerami naukowymi realizowane będą: zajęcia z programowania i robotyki oraz zajęcia laboratoryjne z fizyki z pracownikami Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie wezmą również udział w warsztatach Euroweek. Podczas rekrutacji do klasy politechniczno-językowej będą brane pod uwagę następujące przedmioty: język polski, matematyka, fizyka i język obcy.

Będąc uczniem klasy politechniczno-językowej znajdziesz się w grupie osób o sprecyzowanych zainteresowaniach matematycznych, fizycznych i informatycznych, planujących studia na kierunkach politechnicznych oraz uniwersyteckich.

Klasa politechniczno-językowa, podobnie jak klasa menadżersko-językowa  będzie oddziałem 15-osobowym. Uczniowie tych klas będą, realizowali w podziale na grupy, na poziomie podstawowym i rozszerzonym fizykę i geografię. Pozostałe przedmioty będą realizować wspólnie.

Zasady rekrutacji i ofertę edukacyjną znajdziecie na naszej stronie w zakładce  Dla Kandydata.

Zapraszamy na Dzień Otwarty I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy, który odbędzie się 17 kwietnia 2024 r.