Uczniowie klas 1c i 1e na zajęciach z wykładowcami z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

7.04.2024 w ramach współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, po raz kolejny gościliśmy w murach naszej szkoły pana prof. Piotra Sławutę. Tym razem charyzmatyczny wykładowca odwiedził nas z panem dr. Grzegorzem Sapikowskim, który poprowadził wykład dla uczniów klas 1c i 1e. Młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat odżywiania psów i kotów, jednak głównym tematem zajęć była stomatologia weterynaryjna. Uczniowie poznali budowę anatomiczną czaszki, szczęk i uzębienia naszych domowych pupili, dowiedzieli się w jaki sposób dbać o higienę i zapobiegać chorobom zębów i przyzębia. Dr Sapikowski przygotował dla uczniów wiele eksponatów i pomocy naukowych, dzięki którym młodzież łatwiej przyswoiła nową wiedzę.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i ogrom wiedzy którą Panowie nam przekazują. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

MW