Spotkanie autorskie z Panią Anną Jadowską – reżyserką, scenarzystką, scenografką oraz absolwentką I LO.4. czerwca mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole p. Annę Jadowską – reżyserkę, scenarzystkę, scenografkę- artystkę, doktorantkę Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz absolwentkę I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy.

To ona stworzyła „Dotknij mnie”, „Trzy kobiety”, „Dzikie róże”, „Kobietę na dachu”- filmy, które otwierają rozmowę na wiele tematów i stawiają widza przed historiami wpisanymi w ludzką naturę.

Spotkanie pozwoliło uczniom poznać nieco kulisy powstawania filmowych scenariuszy artystki, zrozumieć, że czasami wszystko zaczyna się od jednej wymyślonej bądź wziętej z życia sceny, przekonać się, dlaczego warto kolekcjonować obserwacje, zdarzenia, historie, drobne poruszenia.

Uczestnicy spotkania mieli także okazję zapoznać się z pracami nad rozwojem nowego projektu filmu fabularnego pod roboczym tytułem „Marysia zawsze dziewica” na podstawie scenariusza autorstwa Anny Jadowskiej oraz poznać całą ekipę współtworzącą projekt: Itę Zbroniec- Zajc – operatorkę obrazu, Magdalenę Sztorc i Annę Zajączkowską – producentki Mozaika Films, Dawida Kołosowskiego – location scout, Marcelę Szabłowską – dokumentalistkę.

Efektem spotkania jest również zaproszenie wybranych uczniów do udziału w pracach nad przygotowaniem dokumentacji fotograficznej i wyszukiwaniem lokalizacji dla nowego projektu, które są kluczowym procesem na etapie przedprodukcyjnym filmu.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy 3c, członkowie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, prowadzonego przez p. M. Pol oraz grupy medialnej, prowadzonej przez p. E. Wiśniewską.

Spotkanie poprowadzili: Emilia Nyga (kl.2b) i Franciszek Skiba (kl. 2b).

Pozostajemy pod wrażeniem artystki i w poczuciu przynależności, bo przecież p. Anna Jadowska jest absolwentką I LO.

jk