Klasa prawno-językowa – świat słowa, prawa i debat!
5 maja 2025
Myślisz o karierze prawnika, dziennikarza, politologa? Interesują Cię ludzie, społeczeństwo, kultura i historia? Lubisz prowadzić ciekawe rozmowy, dyskutować, działać w projektach społecznych i rozwijać się językowo?
Jeśli tak – klasa prawno-językowa z elementami nauczania dwujęzycznego jest właśnie dla Ciebie!
To profil z rozszerzoną historią, WOS-em i językiem angielskim, przygotowujący do studiów humanistycznych i społecznych, a także do aktywnego udziału w życiu publicznym.
Partnerami naukowymi klasy są Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet SWPS – uczelnie kształcące liderów przyszłości.
Wśród innowacji pedagogicznych i zajęć dodatkowych znajdziesz m.in.:
🔹 język angielski dla prawników
🔹 wiedzę o społeczeństwie nauczaną metodą CLIL
🔹 komunikację społeczną i wizerunkową (public speaking and cross-cultural awareness) – w języku angielskim
🔹 warsztaty literackie – twórcze pisanie i analiza literacka
We współpracy z partnerami naukowymi realizowane są:
🔹 Akademia Młodego Prawnika
🔹 warsztaty z zakresu integracji europejskiej i stosunków międzynarodowych
🔹 edukacja teatralna i filmowa
Rekrutacja? Pod uwagę brane są: język polski, matematyka, historia i język obcy.
Klasa prawno-językowa to miejsce dla tych, którzy chcą mówić, pisać, myśleć – i działać. To świetny start dla przyszłych humanistów, społeczników i obywateli świata.
