Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025
27 czerwca 2025
Z dumą podkreślamy, że promocję do następnej klasy uzyskało 395 uczniów. To ogromny sukces całej naszej społeczności szkolnej! W tym roku aż 134 uczniów klas I–III uzyskało świadectwa z wyróżnieniem. Średnia ocen klas I-III wyniosła 4,32, w tym klas pierwszych 4,16, klas drugich 4,32 i klas trzecich 4,5. Najwyższą średnią ocen – 4,75 uzyskała klasa 3b.
Przed rozdaniem świadectw z wyróżnieniem, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego absolwenta naszej szkoły, tegorocznego maturzysty, Mateusza Stoparka.
Pani Marzena Helińska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy oraz Pan Jan Bronś, Przewodniczący Rady Powiatu Oleśnickiego wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz pogratulowali sukcesów. Nagrody – Bony do EMPIKu – ufundowała Rada Rodziców.
Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:
Klasa 1a – średnia klasy: 4,29
- Zofia Rubaszewska
- Maciej Kulesza
- Nel Możdżanowska
- Magda Pochopień
- Julia Krawczyk
- Bartosz Piotrowski
- Paweł Krzysztofik
Klasa 1b – średnia klasy: 4,08
- Julia Chlebosz
- Konstancja Szyncowicz
- Cezary Bieniak
- Małgorzata Bielaszewska
- Szymon Rynkiewicz
- Gabriela Pawlak
Klasa 1 c – średnia klasy: 4,13
- Jan Bachryj
- Hanna Jaworska
Klasa 2 a – średnia klasy: 4,48
- Zofia Gozdek
- Maja Chynek
- Dawid Grela
- Tomasz Froniewski
- Pascal Kasprzak
- Kamil Skrzypczyk
- Michał Woźniak
- Szymon Fromm
- Bartosz Narolski
- Sandra Łódzka
- Filip Kowalski
Klasa 2 b – średnia klasy: 4,37
- Hanna Kompała
- Dagmara Korczyńska
- Lena Olchowa
- Kinga Kurowska
- Piotr Grzesiak
- Magdalena Kuźniak
- Joanna Jamroz
- Kaja Lenarczyk
- Berenika Nowicka
- Maja Mackiewicz
Klasa 2 c – średnia klasy: 4,37
- Agata Poszwa
- Martyna Niewiadoma
- Lena Purzyńska
- Julia Bieńkowska
- Mateusz Jakubowski
- Natalia Drewnowska
- Luiza Śliwińska
- Julia Darczuk
- Hanna Stolarczyk
- Wiktoria Szlapińska
- Nel Jakubowska
- Magdalena Derlińska
Klasa 2 d – średnia klasy: 4,02
- Malwina Skuza
- Maja Dolińska
- Damian Ostapski
Klasa 2 e – średnia klasy: 4,30
- Lena Stankiewicz
- Pola Olchowa
- Jagoda Adamus
- Kalina Kiebus
Klasa 2 f – średnia klasy: 4,40
- Hanna Juszczyk
- Milena Chudaszek
- Patrycja Musiał
- Hubert Lisowski
- Hanna Jarmołkowicz
- Melisa Ceylan
- Łukasz Budek
- Antonina Szewczyk
- Laura Szewczuk
- Gabriela Kowalska
Klasa 3a – średnia klasy: 4,69
- Alicja Milewska
- Tomasz Rogala
- Anna Parkoła
- Anastazja Żyła
- Zuzanna Jurek
- Jan Berłowski
- Amelia Olszewska
- Iga Polak
- Adam Szadkowski
- Zuzanna Szczygieł
- Maria Leśniorowska
- Oliwia Krajewska
- Hanna Węgrzyn
- Maximilian Ogorzelski
- Milena Malczyszyn
- Oliwier Korzeniowski
- Jonasz Kaśków
- Antoni Remiszewski
Klasa 3b – średnia klasy: 4,75
- Nikola Storch
- Andrzej Marzec
- Julia Milewska
- Natalia Zwarycz
- Antonina Syta
- Hanna Bojanowska
- Aleksandra Małolepsza
- Wiktoria Dolat
- Oliwia Borkowska
- Julia Świstak
- Michał Głowacki
- Mirela Senger
- Amelia Kieryk
- Maria Bębenek
- Agnieszka Sośnicka
- Mikołaj Lewandowski
- Emilia Nyga
- Nina Legner
- Julia Koszela
- Hanna Wojciechowska
- Oliwia Remiszewska
Klasa 3c – średnia klasy: 3,99
- Maria Wiązek
- Maciej Wilk
- Jagoda Reda
Klasa 3d – średnia klasy: 4,56
- Oliwier Smułka
- Magdalena Grabka
- Julia Rajewska
- Karolina Małecka
- Maria Morawa
- Hanna Braciszewicz
- Antonina Tabisz
- Kamila Kataryńczuk
- Nadia Domagalska
- Zofia Rudzka
- Anastasiia Bondarieva
Klasa 3e – średnia klasy: 4,49
- Natalia Konica
- Hanna Sławna
- Nina Laskowska
- Julia Grzegorek
- Wiktor Jabłoński
- Michał Frąckowiak
- Martyna Kiełbik
- Szymon Wilczyński
- Milena Nyga
- Mateusz Różański
- Bartosz Pluciński
- Marcel Margoła
- Amelia Borowiec
- Piotr Wesołowski
- Anna Jadanowska
- Dawid Dżugaj
Kandydatem szkoły do stypendium Prezesa Rady Ministrów jest Oliwier Smułka , uczeń klasy 3 d, który uzyskał najwyższą średnią w szkole tj. 6,0 i zachowanie wzorowe.
Stypendium Starosty Oleśnickiego za wysokie wyniki w nauce otrzymali uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 5,5 i zachowanie co najmniej bardzo dobre. Ten warunek spełnili:
- Oliwier Smułka– klasa 3 d – średnia- 6.00
- Andrzej Marzec– klasa 3 b – średnia – 5.92
- Nikola Storch– klasa 3 b – średnia – 5.92
- Hanna Kompała– klasa 2 b – średnia – 5.69
- Magdalena Grabka– klasa 3 d – średnia – 5.67
- Alicja Milewska– klasa 3 a – średnia – 5.67
- Julia Milewska– klasa 3 b – średnia – 5.67
- Zofia Rubaszewska – klasa 1a – średnia – 5.62
- Maja Chynek – klasa 2 a – średnia – 5.54
- Zofia Gozdek– klasa 2 a – średnia – 5.54
- Agata Poszwa– klasa 2 c – średnia – 5.54
- Maria Wiązek– klasa 3c – średnia – 5.54
Wszyscy uczniowie otrzymali zachowanie wzorowe.
Pani Dyrektor Marzena Helińska oraz Pani Małgorzata Muszyńska wręczyły nagrody uczniom, którzy w tym roku szkolnym osiągnęli stuprocentową frekwencję, a byli to:
Wiktoria Dolat – uczennica klasy 3 b
Wiktoria Hoszowska – uczennica klasy 2 e
Dawid Grela – uczeń klasy 2a
Gromkimi brawami, słowem uznania i kwiatami szczególnie podziękowano nauczycielom, którzy kończą pracę w naszej szkole.
Apel przygotowała p. Natalia Dyjur z klasą 1a. Uroczystość poprowadziły Maja Nowak, Alicja Rubik oraz Zofia Rubaszewska. Animację z podsumowaniem roku szkolnego 2024/2025 przygotowały Natalia Osak i Julia Krawczyk. Pomocą przy wręczaniu świadectw, listów gratulacyjnych, podziękowań i kwiatów służyli: Magda Pochopień, Olga Pilecka, Zofia Rubaszewska, Paweł Krzysztofik, Bartosz Piotrowski oraz Adam Woliński.
Dziękujemy również: chórowi szkolnemu pod opieką p. Marceliny Pluty oraz Oliwierowi Smułce, muzykom Alicji Rubik, Jagodzie Dobrzanieckiej, Lenie Kos, Karolinie Gazdeckiej oraz Antoniemu Dysmie, pocztowi sztandarowemu w składzie: Patrycja Musiał, Alicja Synowiec i Mikołaj Lewandowski, pod opieką p. Izabeli Przyłęckiej, ks. Łukaszowi Gołąbkowi za wykonane fotografie, Kamilowi Skrzypczykowi i Franciszkowi Szydziszowi za wsparcie techniczne oraz p. Robertowi Czarkowskiemu i p. wicedyrektorowi Tomaszowi Banaszakowi, a także uczniom klasy 2a i 2f za wsparcie techniczne i organizacyjne.
Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!
Zdjęcia – ks. Łukasz Gołąbek