Warsztaty radzenia sobie ze stresem przedmaturalnym



W dniach 23 i 25 września w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu radzenia sobie ze stresem przedmaturalnym dla uczniów klas czwartych. Warsztaty zrealizowano w ramach współpracy z Uniwersytetem SWPS we Wrocławiu. Zajęcia przeprowadził Pan Aleksander Cholewa, który w ciekawy i przystępny sposób przedstawił mechanizmy funkcjonowania stresu oraz wykorzystania stresu dla własnej korzyści i poprawy jakości życia. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się  jak rozpoznać objawy stresu, jak kontrolować swoje emocje, a także jak dbać o zdrowie psychiczne na co dzień. Ponadto poznali techniki relaksacyjne, które mogą okazać się pomocne w codziennym życiu.