Klasa 4c na lekcji europejskiej w biurze Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu



W dniu 14 lutego 2024 r. klasa 4c uczestniczyła w zajęciach w biurze Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Przedmiotem lekcji europejskiej była Unia Gospodarczo-Walutowa czyli analiza różnych kwestii dotyczących strefy euro. Przy okazji uczniowie mogli  zobaczyć, jak funkcjonuje biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce – są tylko dwa: w Warszawie i właśnie we Wrocławiu. W drugiej części naszej wycieczki uczniowie zwiedzali Synagogę Pod Białym Bocianem przy ulicy Pawła Włodkowica. To niezwykłe miejsce, spełniające funkcje zarówno kulturowe, jak i religijne.

Opiekunami były Anetta Grzesik-Robak i Marta Faiga.

AGR