Agata Poszwa i Luiza Śliwińska w finale Olimpiady Wiedzy o Mózgu
31 marca 2026
Olimpiada Wiedzy o Mózgu to prestiżowy konkurs naukowy, który sprawdza wiedzę uczestników z zakresu neurobiologii, anatomii i fizjologii układu nerwowego, a także procesów poznawczych i funkcjonowania ludzkiego mózgu. Uczniowie muszą wykazać się nie tylko znajomością teorii, ale również umiejętnością analizy złożonych zagadnień naukowych.
Przygotowania do olimpiady wymagają wielu miesięcy systematycznej pracy, sięgania po specjalistyczną literaturę oraz rozwijania pasji do nauk biologicznych. Agata i Luiza wykazały się ogromnym zaangażowaniem, determinacją oraz ciekawością poznawczą, co zaowocowało ich sukcesem i awansem do finału.
Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz życzymy powodzenia w ostatnim etapie konkursu, który odbędzie się 11 kwietnia 2026 r. godzina 9.00 (sobota), w Centrum Egzaminów Testowych PUM w Szczecinie.
Opiekunką merytoryczną uczennic jest dr Urszula Janicka.