17 grudnia 2020r., podczas uroczystej Gali Finałowej ze Szczecina poznaliśmy zwycięzców VII edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. W finałowej rozgrywce brał udział uczeń klasy 3 a, naszego Liceum, Piotr Janik.

Był  reprezentantem zwycięskiej drużyny z województwa dolnośląskiego, do której należeli również Kacper Bondyra (Liceum Ogólnokształcące nr III we Wrocławiu) i Dagna Pabian (Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej). Nasza szkoła gościła dolnośląską ekipę, rywalizującą o finałowe zwycięstwo.
16 trzyosobowych zespołów wojewódzkich rywalizowało o indeksy oraz roczne stypendia naukowe. Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie wyników egzaminów ustnych, prezentacji filmowej oraz jej obrony publicznej. Przebieg konkursu oceniało pięcioosobowe jury pod przewodnictwem profesora Jerzego Eislera.

Poziom wiedzy był bardzo wysoki, aby dotrzeć do finału członkowie drużyn wojewódzkich musieli we wcześniejszych etapach pokonać niemal 3000 uczniów z całej Polski.

Wyniki konkursowych zmagań.

Opiekunem Piotra, był p. Krzysztof Szymański.