Fizyka jest ciekawaFJC_logo

Fizyka jest ciekawa

Uczestnicy projektu czyli uczniowie klas IIIA, IIIB i IIID brali udział w wykładach stacjonarnych i wyjazdowych. Na uwagę zasługuje wyjazd w dniu 3 listopada 2011 r. uczestników Koła Naukowego do Planetarium i Obserwatorium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Uczniowie z klasy IIIA mieli możliwość wzięcia udziału w spacerze po nocnym niebie.
W dniu 20 marca 2012 roku gościł w murach naszego Liceum prof. dr hab. Paweł Rudawy z Wydziału Fizyki i Astronomii, Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu. Tematem wykładu była „Fizyka Słońca oraz związek Ziemia – Słońce”. Wykład wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczestników projektu oraz innych uczniów naszej szkoły.
Wszystkie wykłady stacjonarne czy wyjazdowe z fizyki i astronomii prowadzone przez pracowników naukowych oraz korzystanie z zestawów SOND-a wzbudziły wśród uczestników projektu „Fizyka jest ciekawa” ogromne zainteresowanie.
Wszyscy uczestnicy projektu na jego zakończenie otrzymali certyfikaty.

Dzięki udziałowi w projekcie zasoby szkolne zostały wzbogacone o pomoce naukowe – w grudniu 2011 r. otrzymaliśmy pięć zestawów SOND – a III, a w styczniu 2012 roku pięć zestawów SOND – a IV. Otrzymane zestawy są uzupełnieniem otrzymanych wcześniej SOND I i II do elektryczności i magnetyzmu. Projekt zakończył się 30 września 2012 roku. Jego opiekunami byli nauczyciele fizyki i astronomii z naszej szkoły p.Jadwiga Parka i p.Jacek Kuśmierek.

 fjc                                                             fjc2