Drodzy Ósmoklasiści, Szanowni Rodzice Przyszłych Licealistów

Dziękujemy Wam za wszystkie pytania, które zadaliście telefonicznie, mailowo i za pośrednictwem ankiety. Odpowiedzi na nurtujące Was kwestie znajdziecie w krótkich filmach, do których obejrzenia gorąco Was zachęcamy. Chcecie wiedzieć jak wspieramy uczniów chcących rozwijać swoje pasje naukowe, sportowe, artystyczne i społeczne? Interesuje Was oferta zajęć realizowanych w ramach współpracy Liceum z uczelniami wyższymi? Jesteście ciekawi w jaki sposób uczymy języków obcych? A może chcecie wiedzieć jakie warunki szkoła zapewnia uczniom dojeżdżającym? Na te, i wiele innych pytań odpowiedzą nauczyciele, partnerzy naukowi szkoły, uczniowie i absolwenci Liceum. Posłuchaj co mają do powiedzenia!

Jakie korzyści mają uczniowie Liceum z objęcia szkoły patronatem Politechniki Wrocławskiej?

Na to pytanie odpowie pan Mateusz Przygoda – pracownik Działu Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej, koordynator współpracy Politechniki Wrocławskiej z Liceum.

Jak wygląda współpraca Liceum z partnerami? Na jakich zasadach uczniowie Liceum uczestniczą w zajęciach na terenie uczelni wyższych?

Na te pytania udzieli odpowiedzi pani Magdalena Ciura – przewodnicząca Zespołu ds. Współpracy Liceum z Partnerami Naukowymi, nauczycielka chemii.

W jaki sposób szkoła uczy języków obcych?

Na to pytanie odpowie pani Katarzyna Śliwińska – przewodnicząca Zespołu Nauczycieli Języków Obcych, nauczycielka języka angielskiego, absolwentka Liceum z 1996 roku.

Jak wygląda realizacja projektów edukacyjnych w szkole?

Na to pytanie odpowiedzą pani Anetta Grzesik-Robak – koordynatorka Współpracy Liceum z Wydziałem Prawa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu SWPS, przewodnicząca Zespołu ds. Wspierania Uzdolnień, nauczycielka wiedzy o społeczeństwie, absolwentka Liceum z 1989 roku, oraz pani Katarzyna Ostrowska – koordynatorka projektu „Młodzi w Akcji +”, nauczycielka języka polskiego, absolwentka Liceum z 2014 roku.

Jaką bazą dydaktyczną do prowadzenia zajęć laboratoryjnych dysponuje szkoła?

Na to pytanie odpowie pan Łukasz Perczak – koordynator współpracy Liceum z Politechniką Wrocławską, nauczyciel fizyki, absolwent Liceum z 2002 roku.

W jaki sposób uczeń Liceum może realizować swoje pasje sportowe?

Na to pytanie odpowie pani Marta Imiela – przewodnicząca Zespołu Nauczycieli Wychowania Fizycznego, nauczycielka wychowania fizycznego.

W jaki sposób uczeń Liceum może realizować swoje pasje naukowe?

Na to pytanie odpowiedzi udzieli Szymon Śliwiński – student Robotyki i Automatyzacji Procesów na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej, absolwent Liceum z 2020 roku.

W jaki sposób uczeń Liceum może realizować swoje pasje artystyczne?

Na to pytanie odpowie Jakub Jędrusiak – student Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, współzałożyciel Stowarzyszenia artystyczno-naukowego Evviva l’arte, absolwent Liceum z 2018 roku.

W jaki sposób uczeń Liceum może realizować się społecznie?

Na to pytanie odpowiedzi udzieli Maria Jaworska – Posłanka na XXV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, parlamentarzystka Młodych Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, uczennica klasy prawno-humanistycznej.

Czy w szkole znajdują się miejsca, w których uczniowie dojeżdżający mogą poczekać na rozpoczęcie lekcji?

Na to pytanie odpowie Piotr Janik – Stypendysta Starosty Oleśnickiego, finalista VII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, uczeń klasy o profilu politechnicznym.

W jaki sposób szkoła udziela pomocy psychologiczno-pedagogicznej?

Odpowiedzi udzieli pani Katarzyna Wyżyn – pedagog szkolny, psycholog, doradca zawodowy, absolwentka Liceum z 1997 roku.

Zaglądajcie na naszą stronę, szczególnie do zakładki DLA KANDYDATA. Tam znajdziecie wszystkie potrzebne Wam informacje, terminy, wzory dokumentów.  Śledźcie nasze media społecznościowe. Bądźcie z nami:)

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Sekretariat Liceum pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00 , tel.: (71) 314-32-80  e-mail: lo1@olesnica.pl